Τετάρτη 29 Αυγούστου 2012

Οι υπόλοιποι αγώνες των Play off του Champions League

Αποτελέσματα των Play off του Uefa Champions League στα υπόλοιπα παιχνίδια

Άδοξος αποκλεισμός για την ΑΕΛ

Η κυπριακή ομάδα κράτησε το 0 στην άμυνα μέχρι το 81 λεπτό ... στην συνέχεια κατέρρευσε.
Στο 81 ο Μποκανί με δυνατό σου παραβίασε την εστία του Ντεγκρά και έκανε το 1-0 το οποίο

έδινε την πρόκριση στους Βέλγους  .Στο 89 ο Γιακοβένκο που πέρασε λίγο νωρίτερα ως

αλλαγή έκανε το 2-0 με ωραίο πλασέ στην γωνία του Ντεγκρά και κάπου εκεί η σεμνή τελετή

στο Βάντεν Στοκ έλαβε τέλος .

Αξιοσημείωτο είναι ότι ο διαιτητής της αναμέτρησης έδωσε 8 κίτρινες κάρτες.

Η ΑΕΛ θα συνεχίσει την ευρωπαική της πορεία στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ .

Κηδεία στο Φρίουλι

Η Μπράγκα ομάδα του Ζοσέ Πεσέιρο πρώην τεχνικό του τριφυλλιού απέκλεισε την Ουντινέζε στα

πέναλτυ με σκορ 4-5 .Με το 1-1 στις αποσκευές  η Ουντινέζε είχε ξεκάθαρο προβάδισμα .

Η ομάδα από το Ούντινε βρέθηκε να προηγείται με 1-0 με κεφαλιά του Αρμέρο στο τέλος του

πρώτου ημιχρόνου . Ο Ρούμπενς όμως ισοφάρισε για τους Πορτογάλους και έστειλε το παιχνίδι

στην ρώσικη ρουλέτα τον πέναλτι όπου η μπράγκα πήρε το εισιτήριο για τους ομίλους του

Champions League . Το τελευταίο πέναλτι το έβαλε ο Ρούμπενς και πάλι !

Πέρασε η Διναμό Ζάγκρεμπ

Με την εντός έδρας νίκη της ομάδας απο το Ζάγκρεμπ με 2-1 επι της Μάριμπορ το πλεονέκτημα

ήταν ξεκάθαρα με τους Κροάτες . Στην σημερινή αναμέτρηση η Διναμό κέρδισε 0-1 την

Μάριμπορ με σκόρερ τον Τονέλ στο 12 .

Η Μάριμπορ δεν  έδειξε ικανή να απειλείσει ιδιαίτερα τους Κροάτες . Στο 84 λεπτό αποβλήθηκε

ο Άρχους για την Μάριμπορ.

Πέρασαν και οι Λευκορώσοι

Σε ένα παιχνίδι με λιγοστές φάσεις και πολλά σκληρά μαρκαρίσματα η Χαποελ Κιριατ

αναδέχθηκε ισόπαλη με την Μπάτε Μπορίσοβ και σε συνδυασμό με την νίκη των λευκορώσων

στο πρώτο παιχνίδι με 2-0 η Μπάτε πήρε το μαγικό χαρτί για τους ομίλους .